O tym jak ważna jest znajomość języków obcych dzisiejszym świecie, chyba nikomu nie trzeba już przypominać. Szczególnie w dobie tak szybko rozwijającej się komunikacji internetowej i telefonicznej, która pozwala na nawiązywanie kontaktów z niemalże każdym zakątkiem świata.

Język obcy biznesowy, czyli jaki?

Jak wiadomo, najpowszechniejszym, globalnym językiem biznesu jest angielski. Nie możemy jednak zapomnieć o innych językach obcych, a w szczególności o językach naszych zachodnich i wschodnich sąsiadów. Szacuje się, że obecnie język rosyjski jest ojczystą mową nawet około 170 milionów ludzi, niemieckim posługuje się ponad 100 milionów Europejczyków!

Aby profesjonalnie rozwijać swoją firmę na arenie międzynarodowej niezbędna jest komunikacja w różnych językach obcych. Przedstawimy najważniejsze zalety naszych kursów biznesowego języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Umiejętne negocjowanie

Prowadzenie negocjacji nie jest łatwe nawet w ojczystym języku. Jak wiemy, często towarzyszą im niemałe emocje. Na tym etapie pozyskiwania partnerów biznesowych liczy się przecież każde słowo. Podczas kursów biznesowego języka obcego w British School nauczymy Cię umiejętnego prowadzenia negocjacji z wykorzystaniem profesjonalnego, branżowego języka biznesu.

Przyjemne rozmowy telefoniczne

Niezwykle ważna jest znajomość zasad prowadzenia telefonicznych konwersacji w języku obcym. To, w jaki sposób zaprezentujemy się przez telefon ma przecież ogromne znaczenie dla wizerunku firmy, a także podstawowego zrozumienia się z człowiekiem po "drugiej stronie słuchawki". Podczas rozmowy telefonicznej na nic zda się gestykulacja i mowa ciała, aby umiejętnie dogadać się z zagranicznym klientem przez telefon, niezbędna jest znajomość specyficznej etykiety, oraz słownictwa języka biznesowego.

Rzetelne prowadzona dokumentacja

Wypełnianie dokumentów, a także tworzenie sprawozdań i składanie zamówień w języku obcym może sprawić wiele kłopotów bez znajomości biznesowego języka obcego. Rzetelne prowadzenie dokumentacji wymaga znajomości przepisów i zasad używania języka dokumentów obowiązujących w danym kraju. Dlatego też podczas kursów w British School kładziemy duży nacisk na naukę tych umiejętności.

Komunikatywna korespondencja służbowa

Prowadzenie korespondencji mailowej jak w języku obcym ma niebagatelne znaczenie dla sukcesu współpracy między kontrahentami. Dlatego nasze kursy z biznesowego języka angielskiego, biznesowego rosyjskiego czy niemieckiego obejmują także naukę prowadzenia efektywnego mailingu i międzynarodowej korespondencji wraz z nauką swoistej etykiety pisania listów według zasad wybranej mowy.


Jeśli jesteś zainteresowany zapisaniem się na kurs biznesowego języka niemieckiego, angielskiego lub rosyjskiego albo chciałbyś przeprowadzić takie szkolenie dla swoich pracowników, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. W British School czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra nauczycielska oraz duży wybór profesjonalnych kursów językowych.